Chcete vykročiť na nekonvenčnú cestu k maľovaniu?

Cestu, ktorá vás chytí za srdce?

Naučíte sa slobodne vyjadrovať farbami, dôverovať seba a svojej intuícii, odovzdať sa kreatívnemu procesu a odvážne nasledovať hlas svojej divokej duše na plátne aj v živote.

Prebudíte svoju kreativitu, radosť z tvorenia, slobodu a hravosť spôsobom, akým si možno ešte ani neviete predstaviť. Rozpoviete svoj príbeh, prekonáte svoje strachy a začnete tvoriť krásne živé obrazy, o akých ste vždy snívali aj keď ste si doteraz mysleli, že vôbec neviete maľovať. 

 • Citite v sebe túžbu prebudiť svoju kreativitu, byť slobodní a odvážni v maľovaní?
 • Radi by ste sa už konečne pustili do toho obrazu, ktorý ste vždy snívali namaľovať, ale chýbal vám impulz?
 • Túžite sa pri tvorbe uvoľniť  a nechať sa viesť kreatívnym procesom?  Kráčať s odvahou do neznáma a dôverovať, že cesta sa postupne ukáže, tak na plátne ako aj v živote?  
 • Dopriali ste si už ten tvorivý čas sami pre seba? Priestor pre tvorivé sústredenie, ktorý venujete svojim pocitom, snom a vnútorným obrazom?
 • Túžite sa pri maľovaní opäť priblížiť k detskej radosti a hravosti?

Vaše srdce dávno vie, že všetci sme sa narodili
ako umelci s nekonečným množstvom kreatívnej inšpirácie
a volá vás maľovať a tvoriť krásu.

 

Viete o tom, že maľovať rovnako ako spievať sa nemusíme učiť?  Že to čo nám naozaj bráni  sa do toho pustiť odvážne a naplno sú bloky,  falošné presvedčenia, predsudky a hlavne strach?  Spomínate si na to ako vás rodičia zničili kritikou, že to čo ste nakreslili nie je dosť  dobré?  Alebo vás v škole stále porovnávali s ostatnými?  Vaše obrázky vždy niekto hodnotil a posudzoval?  Často do nich siahal a prekračoval tým vaše hranice?  

 

Poznávate sa? Možno aj vy:

 • máte strach, že urobíte chybu, budete kritizovaní a trápni
 • máte pocit, že nie ste dosť dobrí
 • ste len pri predstave, že vezmete do ruky štetec paralyzovaní
 • sa cítite zviazaní a spútaní
 • si o sebe myslíte, že neviete vôbec maľovať a nemáte talent
 • nemáte odvahu povoliť uzdu svojej fantázii, odovzdať sa kreatívnemu procesu a otvoriť sa tajomstvu
 • na seba tlačíte, máte mnoho očakávaní ako by to malo vyzerať a hneváte sa, že to nejde
 • ste na seba nároční, prísni a kritickí
 • máte predstavu, že to čo vytvoríte sa musí perfektne podobať na realitu
 • si vôbec nedôverujete a podceňujete sa, neveríte, že viete niečo namaľovať a dokonca to môže byť aj pekné
 • nemáte čas, priestor, farby, ...

"Jediný liek na všetky strachy a predsudky je pustiť sa do toho.
Vybrať sa za svojou túžbou a za svojim snom je ten najkrajší dar sebelásky, ktorý sami sebe môžeme venovať." Freyja

 

 

Dobre viem ako sa cítite. Bola som tam pred pár rokmi.  Ale existuje cesta, ako aj vy môžete prebudiť svoju kreativitu, objaviť radosť z tvorenia, slobodu, hravosť, odvahu a intuíciu, spôsobom aký si možno ešte ani neviete predstaviť

Ani ja som si to nevedela predstaviť.

Keď som bola malá maľovala som rada a veľa. Dokonca, keď som mala 6 rokov vybrali ma na prijímačkách na umeleckú školu. Mali sme nakresliť mamičku ako oddychuje a ja som ju namaľovala ako perie prádlo. Nesplnila som zadanie a neprijali ma. Niečo podobné sa stalo s mojim spevom a túžbou hrať divadlo. Na všetko umenie som zanevrela na takmer 35 rokov. Svoj zabudnutý detský sen, byť umelkyňou, som znovuobjavila počas cesty Saharou začiatkom roku 2013. Odvtedy opäť maľujem. Umenie mi doslova zachránilo život.

A možno aj vy po niečom takom túžite.

A možno sa chcete iba spojiť so svojou kreativitou a zažívať pri tom radosť a potešenie, ktoré si bežne nedoprajete. Túžite nebyť chvíľu praktickí, nerobiť nič "poriadne" a neobstarávať všetkých dookola. Chcete robiť niečo naplňujúce len sami pre seba. 

Ste tu správne.

Ponúkam vám svoju podporu.

Predstavte si aké by to bolo keby ...

 • ste mohli byť úplne nedokonalí a dovolili si robiť chyby?
 • ste to dokonca mohli celé pokaziť?
 • ste len tak začali dávať farby na plátno a nasledovali kam vás to povedie?
 • ste uverili tomu, že vaša tvorba sa má páčiť hlavne vám a vy rozhodujete o tom, či je to dosť dobré? 
 • ste si dali dostatok času a priestoru?
 • ste sa vykašlali na kontrolu a pustili z hlavy predstavu, ako to má vyzerať?
 • ste viac dôverovali sebe, svojej intuícii a procesu?
 • ste vedeli, že na to nie ste sami a spolu-tvoríte s tou nekonečnou životnou silou, ktorá všetkým preteká?
 • ste si dovolili byť zvedaví a objavovať?
 • ste mali svojho vnútorného sprievodcu a možno aj viacerých?
 • ste si mohli maľovanie uľahčiť, použiť šablóny, symboly a iné pomôcky, keď niečo neviete namaľovať?
 • keby ste mohli maľovať absolútne čo chcete a ako chcete?

To by bola radosť a ľahkosť, však?
Je to spôsob, akým sama maľujem.
A rada to naučím aj vás.

Nie maľovať tak ako JA, ale maľovať tak ako VY.

Je to pozvánka nahliadnuť do môjho kreatívneho sveta.
Naučiť sa prístup, pri ktorom vás vedie radosť a ľahkosť. Prístup, ktorý vás chytí za srdce.

O čom je kurz "Maľujeme krásu"

Pozrite sa na krátke predstavenie kurzu vo videu.

Rozpomeniete sa na umelca vo vás a obnovíte si vzťah s vašou predstavivosťou. Budete môcť namaľovať všetko po čom ste vždy túžili. Veď, tak ako v každom z nás, aj vo vás je nespočetné množstvo vnútorných obrazov, ktoré čakajú, že sa cez vás budú môcť narodiť.

Naučíte sa mnoho výtvarných techník a spôsobov, ako vyjadriť svoje pocity, sny, vnútorné obrazy, skrátka svet, ktorí nie je vidieť bežných okom a mnoho iného. A namaľujete si krásny mnohovrstevný obraz plný života. No nebude to krása perfektná a dokonalá. Pravá krása obsahuje dávku chaosu, vonia divokosťou a nepredvídateľnosťou, ktorá vás zaskočí. 

Budeme sa otvárať a objavovať našu kreativitu bez strachu z chýb, hodnotenia a posudzovania. Každý kto v sebe objaví cit, pravdivosť a autenticitu, a prejaví to navonok na plátne, tak vie maľovať. Ak začnete ctiť svoj príbeh, cestu svojej duše a nájdete značky, symboly, farby a ťahy, ktoré s vami rezonujú vaša tvorba sa stane radostnou a slobodnou.

Zameriame sa na inšpiráciu, kreatívny proces, rozvoj možností a úprimného prejavu, hľadanie ľahkosti a potešenia z procesu. Nedostanete konvenčné inštrukcie ako postupovať od s obrazom od začiatku do konca. Namiesto toho získate láskyplný priestor pre vaše vlastné  kreatívne objavovanie, lákavé tvorivé podnety určené na otvorenie nových spôsobov tvorenia, myslenia a bytia.

Neveríte, že by vám to mohlo ísť?

Nebojím sa povedať, že na mojich  živých aj online kurzoch kurzoch sa dejú kreatívne zázraky. Aj ľudia, ktorí nikdy pred tým nemaľovali sa uvoľnia a s radosťou a ľahkosťou dokážu vytvoriť nádherný obraz.  A varujem vás :-),  je to nákazlivé a ľahko je možné sa zamilujete do tvorby a nebudete chcieť prestať. 

Pozrite sa, čo účastníci mojich kurzov už vytvorili ...

A čo o nich hovoria ...

Hana Zákostelská

"Celý způsob, jakým Freyja kurz vedla mě velmi oslovil. Od začatku kurzu jsem v procesu, který moc neumím popsat. Až dnes, týden po skončení jsem si prohlédla všechna videa a tolik jsem si poplakala. Freyja mě okouzlila svým nádherným, hřejivým přístupem. Jaká radost z ní při malování zářila. Mám dvě plátna rozmalovaná a jeden dřívější obraz jsem se odhodlala přektvořit, protože nebyl v souladu s mým vnitřním pocitem. Věděla jsem, že není to ono, ale až díky kurzu Freyji jsem pochopila, jak je mi blízké k malbě přistupovat. Jsem za tento kurz neskonale vděčná, je to pro mě poklad."

Jana Jochymová

"Tak a mám ju! Bol to zvláštny proces. Najskôr som sa bála do toho bieleho plátna pustiť, potom som si uživala tú slobodu, že nemusím vôbec premýšľať, čo, kde a ako dám a potom bol sek. A poriadny. Videla som tam ženu, ale nevedela som, ako ju tam dať. Rozum velil, nerob to, to nedokážeš, celé to pomachlíš, na to nemáš, ale celá moja duša túžila to skúsiť. Vyhrala som ten boj a skúsila. A to ma nesmierne teší. Teraz som spokojná a šťastná!"

Yvona

"Milá Zuzko, zatím si jen poslouchám a koukám na tvoje videa a jsem nadšená. Stačí mi jen koukat a pohladí to po duši. Je opravdu nádherné, jak se díváš na uměleckou tvorbu z hlediska duše a vnitřního dítěte. Já sama tvořím celý život a ještě ve svých letech jsem se nedokázala pochválit. Stále je ještě něco v pozadí, že to vlastně není dokonalé. Teď s tvojí pomocí si uvědomuji , že jsem ještě stále nebyla úplně otevřená a nedovolila si všechny blázniviny, které stále ještě mohu dělat. Opravdu se mi do očí derou slzy, jak je člověk spoutaný sám sebou. Moc ti děkuji za tvůj nový pohled a osvobozující náhled na tvorbu, pojatou s lehkostí a dětskou hravostí a radostí. Jsem moc ráda, že jsem tě objevila díky milé Verunce."

Martina Maraj

"Dnes jsem se ohlédla za sebe po 3 měsících, kdy jsem si objednala první kurz a první balíček barev. Nikdy jsem nevěřila, že bych mohla namalovat obraz. Devátý čeká už na dokončení. Jsem tolik vděčná a šťastná, že jsem tě Zuzana Freyja potkala. Děkuji."

Oľga Končická

"Zuzka, bolo mi cťou, prejsť Tvojim kurzom, ktorý ma dostal do úplne inej dimenzie maľovania. Našla som konečne spôsob, ako tvoriť z hĺbky svojho bytia. Vždy som hľadala spôsob a námet, ktorý by mi sadol. Tak už som doma. Si vzácna, jedinečná a inšpiratívna bytosť a zo srdca Ti ďakujem za tento intenzívny zážitok."

Monika Štecherová

"Líbilo se mi úplně všechno, moc mi to sedlo, styl malování, vedení, komunikace ... vše se mnou rezonovalo. Celý kurz byl pro mě velký dar. Jak jsem si vůbec kdy mohla myslet, že neumím malovat, když to umíme přece všichni!! Stačí jen chtít. Neočekávat pochvalu z vnějšku, věřit tomu, co dělám, poznat, cítit jakou hodnotu vytvářím."

Veľa krásy už v kurze vzniklo, pozývam vás na výstavu:

V rámci dvojtýždňového kreatívneho
dobrodružstva, ktoré môžete prechádzať svojím vlastným tempom, získate:

 • 240+ minút videí

 • Vedenú cestu hlbinnej imaginácie zameranú na spojenie sa so svojou predstavivosťouvnútorným zvieraťom, ktoré vás bude sprevádzať maľovaním

 • záznam 2 živých konzultácií so mnou na podporu vášho procesu

 • Nespočetné množstvo tipov, vychytávok, techník a spôsobov ako výtvarne vyjadriť to čo potrebujete aj keď ste si doposiaľ mysleli, že vôbec neviete maľovať

 • Láskyplný, bezpečný priestor bez posudzovania a hodnotenia

 • K videám a konzultáciám budete mať doživotný prístup

A to nie je všetko. K tomu ďalšie BONUSY zdarma:

 • Ako na farby?  Video o teórii farieb, farebné koleso, miešanie farieb, starostlivosť o farby a štetce, farebné kombinácie. Moje obľúbené farby.

 • Starostlivosť o vnútorného umelca. Ako ho oslobodiť a hýčkať?

 • Podporná komunita na Facebooku.

Začnite kedykoľvek, kľudne hneď ako sa prihlásite a prístup ku všetkým videám máte na celý život.

Verím, že s maľovaním neskončíte nikdy a toto bude len začiatok.

 

Ako bude kurz prebiehať?

Čo budete potrebovať?

Pre koho je kurz určený?

Hodnota kurzu, kde prebudíte svoju kreativitu, radosť z tvorenia, slobodu a hravosť je 89 EUR.

Cena je za kurz samotný a neobsahuje náklady na výtvarný materiál.

K online kurzu Maľujeme krásu si teraz môžete prikúpiť aj Štartovací balík výtvarných potrieb, ktoré som pre Vás osobne vybrala.
Cena balíka je 165 EUR.

(Balík výtvarných potrieb si môžete pridať v poslednom kroku svojej objednávky.)

Ak počas kurzu zistíte, že vaša kreativita a radosť z tvorby sa neprebúdzajú, vrátim vám plnú cenu kurzu.
Urobím tak, ak mi do 30 dní od začiatku kurzu pošlete fotku aspoň jedného diela, ktoré ste počas neho vytvorili, 
ako dôkaz, že ste sa aspoň pokúsili.

Máte pochybnosti či sa dá naučiť maľovať online?

Keď som sa učila maľovať navštevovala som rôzne kurzy. Nesmierne veľa som sa tak naučila. Potom mi ale prestalo vyhovovať  maľovanie podľa predlôh, neustále vrava a rušenie od spolužiakov a fakt, že na konci sme to mali všetci takmer rovnaké. Tak som to skúsila sama doma online.

Mnoho z toho čo teraz viem a to ako maľujem som sa naučila cez internet . Našla som si kurzy a prístupy umelcov, ktoré hladili moju dušu a svojim tempom a svojim spôsob som denno-denne doma maľovala.    

Prečo práve online kurz

Úspora času i peňazí

Nemusíte stráviť čas cestovaním na určené miesto.

Jednoduchosť

Tvorte z pohodlia vášho domova. Všetky informácie máte k dispozícii na pár kliknutí.

Kdekoľvek a kedykoľvek

Môžete si vziať mobil a pomôcky napríklad do lesa a pustiť si lekciu tam.

Za každého počasia

Môžete tvoriť v zime, lete, na slniečku na terase, za dažďa v teple domova alebo napríklad na pláži.

Podporná komunita

Uzavretá FB skupina je miestom pre zdieľanie, vzájomnú podporu a inšpiráciu. Ak nie ste pripravení zdieľať svoje vlastné diela, nemusíte sa obávať. Po zaregistrovaní sa môžete iba pripojiť a sledovať.

Doživotný prístup

Môžete kurz prechádzať vlastným tempom a k čomukoľvek vrátiť.

A možno si hovoríte, že nemáte doma na to miesto.

Vždy môžete začať tam kde ste a s tým čo máte. A hoci píšem o mnohých pomôckach, naozaj zatiaľ stačí to čo máte. Stačí chuť tvoriť, malý stôl, pastelky, vodovky či tempery, pero a nejaký papier. Pomôže aj príjemná hudba a sviečka.

Som Freyja a s radosťou a láskou vás budem sprevádzať

Moje maľby sú splneným snom jedného malého dievčatka o tom, že raz bude umelkyňa. Ráno bude dlho späť, do noci bude tvoriť a inak si bude žiť slobodným a dobrodružným životom. Je to sen, na ktorý som na takmer 35 rokov zabudla a ktorý čakal v mojej duši až si spomeniem. Vyštudovala ekonómiu a 15 rokov som bola úspešnou podnikateľkou. V roku 2011 som predala firemný podiel a nasledovala hlas svojej duše hoci som netušila kam ma zavedie. A zaviedol ma k nádhernému tvorivému životu, k umeniu a hlavne k výtvarnej tvorbe 🙂 

Pred 3 rokmi ma oslovili priatelia, aby som ich naučila techniky a prístup, ktorý používam. Boli nadšení a odporúčali ma ďalej. A tak sa stalo, že som začala ľudí učiť  slobodne sa vyjadrovať farbami, dôverovať sebe, svojej intuícii a odovzdať sa kreatívnemu procesu. Spájam pri tom svoje skúsenosti z intuitívnej maľby s liečivou prácou s našimi vnútornými zvieratami (hlbinná imaginácia), prácu s vnútorným dieťaťom, tanec a mnoho iného, čo som na svojom celoživotnom putovaní za pravdou a kreatívnym životom objavila. Moje živé aj online kurzy majú nádherné ohlasy. Prebudili už stovky kreatívnych duší a pomohli na svet tisícom nádherných diel, ktoré vás chytia za srdce. 

Teším sa na vás aj s mojimi asistentami

 

Čo všetko teda kreatívne dobrodružstvo obsahuje?

 • 240+ minút videí, vopred natočených, nabitých vytvarnými technikami, trikmi a tipmi
 • Vedená cesta hlbinnej imaginácie 
 • 2 záznamy živých konzultácií
 • Bonusy (rôzne tipy a predovšetkým podporná komunita na Facebooku)
 • Cena je 89 EUR 
 • 100% garancia vrátenia ceny
 • Bezpečný a láskyplný priestor pre kreatívne objavovanie 
 • Kurz je určený ako pre úplných začiatočníkov, tak pre pokročilých všetkých vekových kategórií
 • Doživotný prístup

Najčastejšie otázky:

Čo je to hlbinná imaginácia?

Hlbinná imaginácia, v ktorej sú našimi sprievodcami naše vnútorné čakrové (totemové) zvieratá alebo iné bytosti, je spôsob ako sa stretnúť so sebou samým, privítať svoje známe, chcené aj neznáme či zatracované časti. Tadiaľ sa môžeme navracať k svojej celistvosti, dorastať do ozajstnej zrelosti a porozumieť tomu, kým naozaj sme a kam prináležíme. So zvieracími sprievodcami pracujem aj na svojich výtvarných kurzov. Sú nádhernou bránou k prepojeniu sa so sebou samým a viac než ľudským svetom, k liečeniu blokov a strachov slobodne a kreatívne sa vyjadrovať a naladeniu sa na tvorivú prácu.

Môžem obrazy čo namaľujem na kurze vystavovať a predávať?

Určite, budem veľmi rada, v prípade, že to budú diela s vašim rukopisom. V prípade, že to budú takmer identické kópie mojej tvorby, prosím uvádzajte ma ako referenciu. Je samozrejme v poriadku ak budú vaše diela spočiatku, kým sa učíte, vyzerať ako moje a postupne si vytvoríte svoj vlastný štýl.

Ako dlho budem mať k dispozícii videá?

K videám ku kurzu máte celoživotný prístup.

Môžem zdieľať link na videá so svojimi priateľmi?

Prosím, zoberte do úvahy, že do kurzov vkladám svoju dušu a srdce, mnoho času a energie. Budem vám preto vďačná ak nebude zdieľať kurz s ľuďmi, ktorí si ho nekúpili.

Môžem maľovať doma s dcérou za jednu cenu?

Samozrejme. Moja odpoveď na predchádzajúcu otázku týkajúcu sa rozširovania kurzu medzi ľudí, ktorí si ho nekúpili sa netýka spoločného tvorenia s deťmi.

Je kurz vhodný aj pre deti?

Kurz nie je vhodný pre úplne malé deti. Je ideálny pre deti od 10 rokov. Je vhodný aj pre menšie deti, približne od 7 rokov, ak tvoria spolu s rodičmi.

Potrebujete pomoct?

Máte otázky?

Som vám k dispozícii:

Tel: +421 905 456 210
Email: freyja@freyjaart.com