Ivcha Šimková

1. Království fantazie 
Jedna vrstva pomalu překrývá druhou, barvy se prolínají, vrství, propojují... Hra, která mě baví, ale přesto pořád vnímám vnitřní nepokoj, nespokojenost, napětí. Něco chybí, nevidím na plátně žádný příběh, necítím z něj radost. Obraz, stojící v koutě, čeká, až si k němu najdu cestu a dovolím si zapomenout na všechna NE....NE-umíš, NE-jde to, NE-cítíš to, NE-vidíš to. Něco uvnitř mne by tak chtělo tvořit, hrát si, upatlat se, cákat barvu, neřešit, co z toho vyleze a jestli se to někomu bude líbit! Ale impuls zevnitř nepřichází a jakýkoliv pokus končí spíš vnitřním monologem typu:"Na co si to zase hraješ? Tak teďka zase pro změnu chudinka, co jí nic nejde a nic neumí, co? A kam se ti schovalo tvé vnitřní dítě? A žádný průvodce? Jak z toho kola ven?" Přichází únava a dokonce nápad, jestli by nebylo lepší to vzdát. Zkusit to třeba někdy jindy....Až na to budu víc "připravená". Jak se člověk může připravit na cestu k sobě samému? Buď vykročíš a jdeš, nebo pořád sedíš na zadku a spřádáš vlákna pavučin z výmluv, proč to nejde. Až se do toho zamotáš úplně... Jdu spát, třeba bude ráno o něco veselejší:-) A světe div se, BYLO!
Z plátna na mne mrká nějaká bytůstka, někdo mezi E.T. a gekonem. Veselá, hravá, se škádlivým úsměvem. Strávily jsme spolu spoustu času, než se vyloupla v celé své kráse a pomalu jsme se poznávaly. Ano poznávaly s Y, je to holka, ačkoliv o jméno se se mnou ještě nepodělila:-) Vždycky když procházím kolem obrazu, usmíváme se na sebe. A pokaždé mi v hrudníku něco zavibruje, polechtá a pusa se mi roztáhne od ucha k uchu. Ať už přišla odkudkoliv, přinesla mi do života radost. Vykročila jsem a jdu, ať už mě cesta dovede kamkoliv.... Děkuji Zuzi, za Tvůj kurz a za to jaká jsi, jsi mou inspirací a průvodkyní na začátku této cesty.

2. Prolínání
Sním či bdím? Je to skutečnost nebo fantazie? Děje se to teď, je to pryč, nebo to teprve přijde? Déjà vu.... Prolínání realit, hmotných a hmatatelných i těch pro oko neviditelných. Jsou všude kolem i uvnitř nás, stačí se jen zastavit, ztišit, vnímat a naslouchat jejich příběhům....